Bezhotovostní směna

Pro bezhotovostní směnu využijte služeb devizových společností a směnáren deviz z našeho katalogu.

Devizové společnosti a směnárny

Hotovostní směna

Směnu hotovosti (valut) provedete ve vybrané směnárně. Kompletní adresář směnáren i s aktuálními kurzy nabízíme online na:

Směnárna Praha

Směnárna BrnoPřevodník měn

Kurzy měn

Přepínač měn
CZK USD GBP CHF JPY
- x x x x x
- x x x x x

Devizové společnosti

Platby a inkasa v cizích měnách nemusíte provádět přes banku, obzvlášť pokud máte vysoké poplatky. Ušetřit můžete na kurzu a poplatcích zdarma pokud využijete devizové společnosti.

Pokud provádíte často bezhotovostní směnu (převodem na účet) doporučujeme využít služeb devizových společností registrovaných u ČNB. Je to vhodné zejména pokud pravidelně odesíláte platby v cizí měně anebo naopak přijímáte platby za export zboží či služeb.

Zatímco při směně prostřednictvím banky je pro konverzi měn použit kurz vyhlášený bankou předchozí den, devizové společnosti operují na mezibankovním trhu a jsou schopny nabídnout kurz velmi blízký spotovému kurzu, který je často mnohem výhodnější než kurz banky pro daný den.

Další výhodou jsou poplatky za převod do zahraničí i inkaso ze zahraničí. Ty bývají u devizových společností významně nižší než u bankovních převodů.

Některé devizové společnosti uzavírají smlouvy výhradně s podnikateli či právnickými osobami, jiné jsou určeny i pro fyzické osoby.

Samotná směna neboli uzavření devizového obchodu obvykle probíhá buď telefonicky na dealingovém oddělení anebo online skrze zabezpečenou aplikaci. Součástí služeb bývá i vedení virtuálních pod-účtů v jednotlivých měnách. Mezi těmito podúčty je možné kovertovat měny, odesílat z nich platby a též inkasovat cizí měny.

Doporučujeme:

 


Platební instituce
27.02.2013 10:16:56 | Ondřej Dvorský
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, z jakého důvodu doporučujete právě společnosti Akcenta CZ nebo CitFin? děkuji
Re: Platební instituce
27.02.2013 11:56:12 | bitcash
Mame s nimi osobni velmi pozitivni zkusenost... Vyhody kazde lezi trochu v necem jinem (Citfin multimenovy ucet, Akcenta lepsi kurzy).

Vložit příspěvek

*e-mail se nikde v katalogu nezobrazuje

Aktuality

Devizové společnosti

Platby a inkasa v cizích měnách nemusíte provádět přes banku, obzvlášť pokud máte vysoké poplatky. Ušetřit můžete na kurzu a poplatcích zdarma pokud využijete devizové společnosti.

Více ...

Co označuje měnový pár?

Nahlédněte do slovníčku investora Forexu a obchodníka s měnami na devizových trzích. Více ...

Spuštěn online převodník měn

Spustili jsme ostrou verzi převodníku měn a online kurzů. V reálném čase monitorujeme mezibankovní trhy a poskytujeme informaci o kurzu střed pro EUR, USD, GBP a dalších 80 měn! Více ...

Doména na prodejKontaktujte nás ohledně prodeje!

Exkluzivní a navštěvovaná doména na míru pro Vaše podnikání.